Google PlusFacebook

Modne i zdrowe tkaniny- pokochaj bawełnę i dzianiny. Krótki poradnik dla tych którzy chcą dbać o zdrowie, a także ubierać się zgodnie z trendami

By on Paź 17, 2017 in Fit wskazówki modowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Naturalne tkaniny zawładnęły światem mody już kilka lat temu. Przewiewne, wytrzymałe, a także charakteryzujące się odpowiednią ceną tkaniny odzieżowe zostały pokochane przez miliony.

Pochodzenie ma znaczenie?

Włókna naturalne takie jak bawełna, jedwab, len, czy wełna od kilku lat posiadają dobrą passę. Dzięki swojemu naturalnego pochodzeniu są one określane jako zdrowe i idealnie przystosowane do ludzkiej skóry. Naturalne tkaniny dzięki swojemu pochodzeniu mogą poszczycić się wysoką przewiewnością, a także wymaganą szczególnie latem higroskopijnością (pochłanianiem wilgoci).

Pozostałe tkaniny stosowane w przemyśle odzieżowym podzielić można na dwie duże podgrupy. Jedną z nich stanowią włókna sztuczne (wiskoza, modal, lyocell), podczas gdy w skład drugiej wchodzą m.in poliester, poliamid i akryl uznane za włókna syntetyczne. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru sztuki odzieżowej warto zwrócić uwagę na jej skład. Dobrym wyborem będą zarówno tkaniny naturalne, jak i sztuczne. Bardzo małe grono osób zdaje sobie sprawę, że materiał stosowany do ich produkcji jest w pełni naturalny. Popularna ostatnimi czasy wiskoza powstaje właśnie z cellulozy, która otrzymywana jest bezpośrednio z roślin. Pomimo przeróbki w laboratorium, tkaniny takie jak wiskoza, czy lyocell są również uważane za odpowiednie dla ludzkiej skóry. Ich niewątpliwą zaletą jest mniejsza alergizacja, która często występuje w czasie użytkowania wełny, czy innej tkaniny której włókna pochodzą od zwierząt.

Internet, aktualnie uważany za podstawowe źródło wiedzy podczas zakupów (również stacjonarnych) umożliwia każdej dbającej o zdrowie osobie sprawdzenie pochodzenia danej tkaniny. Możliwość taka zdecydowanie zwiększa świadomość klientów i przyczynia się do zwiększenia zakupu tkanin pochodzenia naturalnego.

Wygodne ubrania nie mogą być modne?

Len, bawełna a także wełna przez wielu uważane są za codzienne tkaniny, z których powstają wyłącznie zdrowe ubrania będące równocześnie niemodnymi. Wielkie koncerny odzieżowe już kilka lat temu rozpoczęły odczarowywanie tego stwierdzenia, czego wynikiem są powstające z naturalnych tkanin seksowne i modne ubrania. Wełniany płaszcz, czy bawełniane spodnie obronią się w eleganckiej stylizacji podobnie jak poliestrowa sukienka, która doprowadzi do wrzenia delikatną skórę.

Przeciwnicy zabijania zwierząt mówią stanowcze- NIE!

Naturalne tkaniny nie muszą pochodzić z włókien otrzymywanych poprzez zabijanie zwierząt. Istnieje wiele materiałów otrzymywanych z roślin. Len, czy bawełna to równie dobra tkanina jak wełna, czy skóra królika. Przed zakupem wełnianych produktów (wyłącznie z legalnych produktów) należy zwrócić uwagę na sposób pozyskiwania surowca, często owce i barany są golone za życia a następnie wykorzystywane dalej w celach, które nie mają nic wspólnego z rzeźnią. W tym przypadku pochodzenie ma znaczenie.

Dzięki rozwiniętej technice włókienniczej zarówno osoby pragnąc ubierać się zdrowo, jak i te chroniące faunę znajdą coś dla siebie. Mnogość materiałów różniących się od siebie pochodzeniem, a także ich szeroka dostępność sprawiają, że znalezienie interesujących i zdrowych ubrań nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *