Google PlusFacebook

Wysokie obcasy – jak je oswoić?

By on Paź 8, 2017 in Fit wskazówki modowe | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

O tym, że każda kobieca noga prezentuje się świetnie na wysokim obcasie nie trzeba nikogo przekonywać. Szpilka dodaje jej smukłości i sprawia, że cała sylwetka nabiera gracji i powabu. Każdy mężczyzna przyznaje, że obcasy dodają kobietom seksapilu. Nic zatem dziwnego, że praktycznie każda z nas posiada w swojej garderobie choćby jedną parę szpilek.

Jak chodzić w szpilkach?

Samo założenie szpilek to jeszcze za mało, by dobrze się prezentować. Warto opanować jeszcze sztukę eleganckiego poruszania się na obcasie. Jednym kobietom przychodzi to zupełnie naturalnie, inne mają z tym spore problemy. Na szczęście tego, jak chodzić w szpilkach można się nauczyć.

Treningi najlepiej zacząć od przyswojenia sobie poprawnej sylwetki. Stojąc w butach na obcasie powinnyśmy być wyprostowane. Głowę trzymamy prosto, pierś wypięta lekko do przodu. Jeśli w tej pozycji jesteśmy w stanie utrzymać równowagę, czas na pierwsze kroki. Stopę stawiamy od pięty do palców. Nie usztywniamy zbytnio kolan ani bioder. Na początku najlepiej ćwiczyć w domu, zakładając niewielkie obcasy. Dopiero kiedy poczujemy się pewnie można zdecydować się na krótki spacer w szpilkach.

Jak wybierać buty na obcasie?

Nie wszystkie buty na obcasie sprawią, że nasza sylwetka będzie wyglądała korzystniej. Kluczowe znaczenie ma tu rodzaj obcasa. Im szerszy, tym większe mamy oparcie, ale jednocześnie sylwetka prezentuje się bardziej masywnie. Należy zatem znaleźć złoty środek i zdecydować się na taki model, w którym łatwo nam będzie utrzymać równowagę, ale jednocześnie będziemy dobrze w nim wyglądać.
Bardzo wysokie szpilki o cienkim obcasie prezentują się świetnie, ale chodzenie w nich nie jest proste. Dobrym rozwiązaniem są za to szpilki z dodatkową platformą w przedniej części. Chociaż są wyższe od standardowych, stopa jest w nich nachylona pod mniejszym kątem, co ułatwia poruszanie się. Jeśli dopiero zaczynamy naukę chodzenia na obcasie, najlepiej jeśli jego wysokość nie przekracza kilku centymetrów. Botki na wysokim obcasie lepiej odłożyć do momentu, gdy będziemy już pewnie poruszać się w niższych szpilkach.

Sprytne triki, które ułatwią chodzenie na szpilkach

Jeśli starannie wybrałaś buty i przez wiele godzin ćwiczyłaś chodzenie w nich, a mimo wszystko masz z tym trudności, nic straconego. Istnieje kilka prostych sztuczek, z pomocą których można sobie dodatkowo ułatwić tę sztukę.
Przede wszystkim dobrze jest zapewnić stopie odpowiednie oparcie. Można to zrobić poprzez umieszczenie w bucie specjalnych antypoślizgowych żelowych wkładek, Sara Jessica Parker stosuje nieco bardziej brutalną metodę – sugeruje potraktowanie wkładki w bucie pilniczkiem, żeby stała się bardziej chropowata. Inne rozwiązanie to spryskanie wkładki lakierem do włosów.
Niektóre modelki zalecają także sklejanie palców plastrem. Jeśli skleimy mały palec z sąsiadującym, stopa lepiej dopasuje się do buta, a by będziemy czuć się stabilniej.
Warto pamiętać też o pewności siebie. Nawet jeśli to nasze pierwsze większe wyjście w wysokich szpilkach, nikt nie powinien tego zauważyć, kiedy na nas patrzy. Tak więc, pierś do przodu, proste plecy i świat jest Twój!

1 Comment

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *